מתעניינים בלימודים הרשמה איזור אישי
English

סטודנטים

הנחיות לכתיבה אקדמית

עבודות סמינריוניות

עבודה סמינריונית צריכה להוכיח מיומנות מחקרית, חשיבה יוצרת וגישה ביקורתית כלפי מקורות וספרות מחקרית. העבודה תהיה בהיקף של 30–40 עמודים מודפסים, היא תכלול 10–15 פריטים ביבליוגרפיים (לא כולל מקורות) וחייבת לכלול הערות שוליים וביבליוגרפיה המוצגות בשיטה מדעית מקובלת. ספרות המחקר תהיה בעברית ובלועזית. עבודה הכתובה בכתב יד לא תתקבל.

על הסטודנטים לכתוב שתי עבודות סמינריוניות בהנחיית שני מרצים שונים. העבודה הסמינריונית מחליפה את מטלת סיום הקורס והציון שניתן עליה הוא גם הציון הסופי של הקורס. יש להדגיש כי הגשת תרגילים ומטלות אמצע היא חובה גם כאשר מגישים עבודה סמינריונית בקורס.

אפשר להגיש עבודה סמינריונית בקורס שעליו כבר יש ציון. במקרה זה יינתנו שני ציונים נפרדים, על הקורס ועל העבודה הסמינריונית, ושניהם יכנסו לחישוב ממוצע הציונים הסופי של התואר.

סטודנט המעוניין לכתוב עבודה סמינריונית יקבל את אישור המרצה וימלא טופס שעליו יחתמו המרצה והיועץ. להורדת טופס הסכמה להדרכה בכתיבת עבודה סמינריונית לחצו כאן.

לאחר גיבוש ראשוני של הנושא ואיסוף החומרים, על הסטודנט למלא טופס המתאר את תהליך המחקר ואת התקדמותו. הטופס כולל דרישה לנסח את שאלת המחקר, לתאר את המבנה הכללי של העבודה, ולחפש מקורות ראשוניים וחומרים ביבליוגרפיים. הדף יימסר לאישורו של המרצה. טופס זה יצורף לעבודה בעת הגשת העבודה הסמינריונית למזכירות. להורדת טופס תהליך המחקר של עבודה סמינריונית ותיעוד התקדמותה לחצו כאן.

אפשר להגיש עבודה סמינריונית עד שנה וחצי מסיום הקורס. סטודנט שיגיש את העבודה לאחר מועד זה יחויב בתשלום בסך 600 ₪ על הגשת עבודה באיחור בתנאי שהמרצה יסכים לבדוק את העבודה.

לפניכם חוברת הנחיות לכתיבת עבודה סמינריונית במכון שכטר עם הוראות מפורטות, עצות מועילות ודוגמאות. להורדת החוברת לחצו כאן


מטלות סיום קורסים

מטלת סיום הקורס (מבחן או עבודה) תקבע בידי המרצה. לא ניתן להגיש עבודות משותפות. בכל קורס הסטודנטים מקבלים ציון אישי עבור עבודה אישית.

המועד האחרון להגשת עבודה (שאינה סמינריונית) הוא חצי שנה מסיום הקורס. סטודנט שיגיש את העבודה לאחר מועד זה יחויב בתשלום בסך 350 ₪ על הגשת עבודה באיחור בתנאי שהמרצה יסכים לבדוק את העבודה.

לפניכם מסמך הנחיות לכתיבת עבודת סיום קורס: להורדת המסמך לחצו כאן

 


מרכז הכתיבה

אם אתם חווים קושי במציאת חומר לכתיבת עבודה, בכתיבת העבודה או אפילו בחשיבה על כיוון ורעיון לעבודה, מרכז הכתיבה בשכטר יכול לעזור לכם.

במרכז הכתיבה תקבלו עזרה לכתיבת עבודה אקדמית על כל שלביה: בחירת הנושא, היכרות עם מאגרי מידע ומנועי חיפוש, בניית ראשי פרקים ופרקים, ניסוח ועריכה.

המרכז פועל במסגרת של מפגשים פרטניים של הסטודנט/ית עם ד”ר גלעד לנדאו. אורכו של כל מפגש 45 דקות ועלותו 50 ש”ח.

לתיאום, לפרטים ולעזרה אנא פנו לד”ר גלעד לנדאו gilad@schechter.ac.il

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו לקבלת עדכונים שוטפים

    טופס זה מוגן באמצעות reCAPTCHA של גוגל. מדיניות הפרטיות, תנאי שירות
    גם אנחנו לא אוהבים ספאם! בהתאם, לא נעשה כל שימוש לרעה ו/או נעביר לצדדים שלישיים את כתובת הדואר האלקטרוני שלך.