מתעניינים בלימודים הרשמה איזור אישי
English

חילופי מנכ”ל במכון שכטר

1 בינואר 2024

מנכ”ל מכון שכטר למדעי היהדות וסגן הנשיא איתן קופר, פורש לגמלאות ב-1 בינואר 2024 לאחרלמעלה מ-23 שנים בשכטר, מתוכן שבע שנים וחצי בתפקידו הנוכחי.

מחליפה אותו בתפקידו מיכל מקוב-פלד, שהצטרפה לצוות שכטר בינואר 2021, וכיהנה עד כה כסמנכל”ית פיתוח ויח”צ במכון.

איתן קופר החל לעבוד בעמותות שכטר בשנת 2000 כחבר בצוות תל”י. הוא סייע בבעיצובן ובגיוס כספים  לתוכניות חינוכיות לעשרות-אלפי ילדים ובני נוער ישראלים, לרבות התוכנית דיאלוג וזהות. ב- 17 השנים האחרונות, התוכנית הפגישה אלפי ילדים ומחנכים יהודים, נוצרים ומוסלמים לחקר הזהות האישית שלהם ולמפגש עם ה’אחר’.

בשנת 2005 מונה איתן לסגן הנשיא לפיתוח במכון שכטר. הוא מילא תפקיד מרכזי בהוצאתם אל הפועל של פרויקטים גדולים  ובהם רכישה, שיפוץ והקמה של נווה שכטר – המרכז לאמנות ולתרבות יהודית עכשווית בשכונת נווה צדק בתל אביב.

בשנת 2016 מונה איתן לסמנכ”ל.. במסגרת תפקידו הוא  עבד עם ארגונים חיצוניים, תורמים, ארגוניים עירוניים ושותפים אחרים (ללא מטרות רווח) לצד ניהול ותפעול פנים ארגוני ותוך  הידוק שיתוף הפעולה בין עמותות שכטר השונות.

איתן ימשיך לשמש מנהל פרויקטים וכיועעץ לעמותות שכטר החל מה-1 בינואר. בין היתר הוא יפקח על  .השלמת שיפוץ הקמפוס בירושלים.

לדברי נשיא שוחרי עמותות שכטר, הרב פרופ’ דוד גולינקין:  ” עשייתו המתמשכת של איתן לשמור על  הנתיב הנכון של עמותות שכטר, תוך התמקדות בפרטים הקטנים ביותר  לצד הסתכלות על התמונה הרחבה, הייתה מהותית. לאיתן היכולת להפוך יעדים אסטרטגיים לברי ביצוע ולתרגמם לצוות שלנו, לשותפים שלנו ולתורמים שלנו בנחישות. אני מתגאה לקרוא לו שותף, שכן ו”מאנטש” מן המעלה הראשונה”.

הרב פרופ’ דוד גולינקין, מוסיף כמה מילים על המנכ”לית החדשה של שכטר: “המומחיות של מיכל מקוב-פלד בפיתוח אסטרטגי ובתפעול,  לצד הקשר הנפלא שהיא רקמה עם כל עמותות שכטר, הם מרכיבים חיוניים שיתרמו רבות לעתידו של מכון שכטר ושל עמותות שכטר כולן. שוחרי עמותות שכטר מברכים את מיכל על כניסתה לתפקידה החדש, וסמוכים ובטוחים שהיא תוביל את  העמותות לעתיד מרגש ומספק”.

מיכל מקוב פלד מוסיפה: “אני רואה בארבעים  שנות העשייה החינוכית והמנהיגותית המגוונת של עמותות שכטר בישראל את הבסיס לפועלי בעתיד. . הפלורליזם היהודי הוא חוט השני שעובר בכל ארגוני שכטר. יהודים וישראלים, אורתודוכסים, קונסרבטיביים, רפורמים ובלתי משויכים – כולם מוצאים את ביתם בשכטר. אנחנו גאים  בעשייתנו ומקווים להתרחב”.

מקוב-פלד בעלת תואר ראשון ותואר שני מהאוניברסיטה העברית בירושלים. לפני  הצטרפותה לצוות שכטר היא הייתה מנהלת תוכנית שנת השירות “שליחונים” של הסוכנות היהודית; שימשה כשליחה קהילתית עם בן זוגה, רועי פלד, בפדרציה היהודית של מילווקי, והייתה מנהלת חינוכית במרכז הסיוע ל לנפגעי אלימות מינית בירושלים. מיכל ורועי מתגוררים עם שלושת ילדיהם בצור הדסה שבפאתי ירושלים.

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו לקבלת עדכונים שוטפים

  טופס זה מוגן באמצעות reCAPTCHA של גוגל. מדיניות הפרטיות, תנאי שירות
  גם אנחנו לא אוהבים ספאם! בהתאם, לא נעשה כל שימוש לרעה ו/או נעביר לצדדים שלישיים את כתובת הדואר האלקטרוני שלך.

  מתעניינים בלימודים במכון שכטר?

  נשמח להיות בקשר. נא השאירו פרטי התקשרות וניצור איתכם קשר בהקדם

  טופס זה מוגן באמצעות reCAPTCHA של גוגל. מדיניות הפרטיותתנאי שירות
  גם אנחנו לא אוהבים ספאם! בהתאם, לא נעשה כל שימוש לרעה ו/או נעביר לצדדים שלישיים את כתובת הדואר האלקטרוני שלך.