מתעניינים בלימודים הרשמה איזור אישי
English

13.6.14: אישה לאישה רושמת – יום לימוד מיוחד

10 ביוני 2014

פרופ’ אליס שלוי, ד”ר תמר קדרי ופרופ’ רינה לוין מלמד הן חלק קטן מהנשים, מנהיגות דעה וקהילה, שיגיעו מכל רחבי הארץ ביום שישי הקרוב ליום הלימוד הארצי ה-15 לנשים מסורתיות של מכון שכטר למדעי היהדות. רגע לפני שבת, יום הלימוד המוקדש כולו לנשים יעמוד השנה בסימן “נשים מעלות את חייהן על הכתב” ויורכב מהרצאות מרתקות ודיונים פתוחים בהנחיית מרצות ובוגרות של מכון שכטר על סוגיות שונות הקשורות לנשיות ויהדות, לנשים הכותבות את ההיסטוריה של עצמן, למדרשים פמיניסטים מודרניים ולאתגרי האישה היהודית המסורתית במאה ה-21.

יום הלימוד יתקיים ביום שישי, 13 ביוני 2014, ט”ו בסיון תשע”ד, החל משעה 8:30 בבוקר.

האירוע המסכם את אירועי “אביב של סובלנות” עליו הכריז מכון שכטר יוקדש לקידום השיח הפמיניסטי בחברה הישראלית וביהדות המודרנית. מאות נשים מכל רחבי הארץ: נשות דת, רוח ועשייה, יגיעו למכון שכטר להשתתף ביום לימוד שיוקדש לנושא “נשים מעלות את חייהן על הכתב” ויורכב מהרצאות שיתקיימו ב-4 שפות שונות: עברית, אנגלית, רוסית וספרדית.

מאז הימים שלאחר רצח ראש הממשלה יצחק רבין ועד היום, מכון שכטר למדעי היהדות שם לו למטרה לקדם את הסובלנות ואת ההערכה למסורת היהודית ולערכי הסובלנות והפלורליזם. אירועי “אביב של סובלנות” שקיים מכון שכטר ביקשו להשפיע על השיח הציבורי בישראל ולבטא קולות שונים, מכילים ופתוחים בחברה.

פרופ’ אליס שלוי, נשיאת מכון שכטר לשעבר, כלת פרס ישראל, זוכת אות זכויות האדם ע”ש אמיל גרינצוויג ופרס ע”ש ישעיהו ליבוביץ, אשר יזמה את יום הלימוד הארצי השנתי יחד עם דיאן פרידגוט לפני 15 שנה, האמנית ד”ר תמר קדרי, מרצה למדרש וספרות עברית במכון שכטר, היוצרת הדוקומנטרית זוכת הפרסים ענת צוריה, ופרופ’ רינה לוין מלמד, מרצה לתולדות עם ישראל ולשעבר דקנית מכון שכטר, שספרה העוסק בנשות סלוניקי בצל מלחמת העולם השנייה זכה בשבוע שעבר בפרס הספרות היהודית הקנדית, הן רק חלק קטן מהנשים המשתתפות ביום הלימוד. הנשים יבקשו לרדת אל עומקן של הסוגיות הבוערות ביותר בכל הקשור להלכה, חלוציות, פמיניזם ומקומן של נשים בהיסטוריה, ביהדות ובתרבות המודרנית. מנקודת מבט נשית, ובקול פמיניסטי רם וגאה יבקשו הנשים לרשום את חייהן בעצמן.

האירוע נערך בשיתוף פעולה ובארגונם של מכון שכטר למדעי היהדות, ליגת הנשים ליהדות מסורתית והתנועה המסורתית.

עמותות שכטר נמצאות בחוד החנית של החינוך הפלורליסטי היהודי בישראל ופעילויותיהן נותנות מענה לעשרות אלפי ישראלים מכל קצוות הקשת החברתית והדתית: מכון שכטר למדעי היהדות מפעיל את התכנית הגדולה ביותר בארץ לתואר שני במדעי היהדות; קרן תל”י (תגבור לימודי יהדות) מעניקה חינוך יהודי פלורליסטי ללמעלה מ-45,000 ילדים ובני נוער ביותר מ-250 גנים ובתי ספר במערכת החינוך הממלכתית; בית המדרש לרבנים ע”ש שכטר מכשיר רבנים ורבות לשרת כמנהיגים רוחניים וחינוכיים בקהילות מסורתיות בארץ; מדרשות שכטר מקיימות תכנית לטיפוח וחיזוק הזיקה למקורות היהדות בקרב הציבור הרחב; נווה שכטר – מרכז לגסי הריטג’ לתרבות יהודית בנווה צדק מקיים פעילות של לימוד וחוויה יהודית ומהווה בית לאנשי רוח ואמנים המתכתבים עם המחשבה היהודית והתרבות העברית.

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו לקבלת עדכונים שוטפים

    טופס זה מוגן באמצעות reCAPTCHA של גוגל. מדיניות הפרטיות, תנאי שירות
    גם אנחנו לא אוהבים ספאם! בהתאם, לא נעשה כל שימוש לרעה ו/או נעביר לצדדים שלישיים את כתובת הדואר האלקטרוני שלך.