מתעניינים בלימודים הרשמה איזור אישי
English

פרס ליבהבר לסובלנות דתית יוענק לקובי אוז ודב אלבוים בטקס סיום תואר שני במדעי היהדות של מכון שכטר

20 ביוני 2013

השניים יחלקו פרס בגובה 100,000 ש”ח אשר יוענק להם בטקס שיתקיים ביום ראשון הקרוב, ה-23 ביוני, 2013.

פרס מרק וד”ר הניה ז”ל לִיבְּהַבֶּר לעידוד סובלנות דתית בישראל מוענק על ידי מכון שכטר למדעי היהדות החל משנת 1997, עבור תרומה משמעותית להשגת סובלנות דתית ופתיחות תרבותית בישראל. הפרס, בשווי 100,000 ₪, נוסד בעקבות רצח ראש ממשלת ישראל, יצחק רבין ז”ל, ב-1995 ביוזמת הרב מרק לִיבְּהַבֶּר, ממנהיגי הקהילה היהודית בצפון אמריקה ואשתו ד”ר הניה ליבהבר ז”ל.

הפרס, המוענק זו השנה ה-16, ניתן למועמדים שבפעילותם מדגימים מחויבות אמיתית ומעשית לעקרונות הדמוקרטיה והסובלנות המשולבים עם ערכי היסוד של היהדות. חתני וכלות הפרס נבחרים ע”י ועדה ציבורית שבוחנת את ההמלצות ואת העמידה בקריטריונים לקבלת הפרס. על חתני וכלות הפרס בשנים הקודמות נמנים אנשי ציבור ואנשי חינוך מהשורה הראשונה, ביניהם הזמר והיוצר יהורם גאון, המוסיקאי שלמה גרוניך, איש התקשורת ג’קי לוי, הסופר מוקי צור, הרב מיכאל מלכיאור, העיתונאית במבי שלג ואחרים.

חברי הוועדה נימקו בחירתם בזמר קובי אוז ואיש הטלוויזיה דב אלבוים לחתני הפרס לשנת תשע”ג:
קובי אוז, (1969), מוסיקאי, יוצר וסופר יליד שדרות המתגורר בתל אביב: “היצירה המוסיקאלית של אוז חוצה גדרות והגדרות ופונה לקהלים רבים. בשפתו הייחודית לו, מתרגם אוז את התכנים היהודיים העתיקים לשפה עכשווית ומעודד בכך חשיבה רעננה וחדשה”.

דב אלבוים, (1970), עיתונאי ואיש טלוויזיה, נולד בירושלים למשפחה חרדית: “דב פועל כל העת לחבר ולאחות את העולמות השונים המתרוצצים בנפשו ובנפש החברה הישראלית. פעילות זו באה לידי ביטוי בשנים בהם היה עיתונאי ב’חדשות’ וב’ידיעות אחרונות’, ובהמשך בתכנית הראיונות ‘חוצה ישראל’, שהביאה נושאי עומק הגותיים לקהל הרחב ובתכנית ‘מקבלים שבת’ בה הוא מארח אישים מכל רובדי החברה הישראלית המקיימים שיח פלורליסטי”.

אלבוים ידבר במעמד הענקת הפרס על החזון שלו לתרבות היהודית המתחדשת במדינת ישראל, ואוז ישלב בדברי הברכה שלו שיר. אוז עוד יעלה שני שירים במהלך הטקס החגיגי בהשתתפותו של תורם הפרס, הרב מרק לִיבְּהַבֶּר.

הרב ליבהבר המציין השנה את יום הולדתו ה-96, הנו מנהיג ידוע ומכובד בקהילה היהודית בצפון אמריקה, נשיא לשעבר באיגוד העולמי של בתי הכנסת המסורתיים ורב בדימוס בקהילת ‘בני אמת’ בסנט לואיס פרס (מינסוטה).

פרס ליבהבר יוענק בטקס הענקת תואר מוסמך במדעי היהדות ל-98 סטודנטים המסיימים את לימודיהם לתואר שני במכון שכטר, המציע 14 מסלולי התמחות לתואר במדעי היהדות.

בין המסיימים את התואר השנה – 18 קציני משטרה שהתמחו במסלולים קהילה ומשפחה ויהדות בת זמננו. עוד מסלול פופולרי אחר בקרב מסיימי התואר היה לימודי ארץ ישראל. כמו כן, 20 מורים מבתי הספר היסודיים של תל”י הפרושים ברחבי הארץ יסיימו את התואר במסגרת תכנית מיוחדת של מנהיגות חינוכית של קרן תל”י.

לפרטים נוספים ולתיאום ראיונות: שלי פז – 054-248-8086

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו לקבלת עדכונים שוטפים

    טופס זה מוגן באמצעות reCAPTCHA של גוגל. מדיניות הפרטיות, תנאי שירות
    גם אנחנו לא אוהבים ספאם! בהתאם, לא נעשה כל שימוש לרעה ו/או נעביר לצדדים שלישיים את כתובת הדואר האלקטרוני שלך.