הרשמה ללימודים
תרומה לשכטר
English

ספר חדש לפרופ’ משה בנוביץ “תלמוד האיגוד: חזקת הבתים בבלי בבא בתרא פרק שלישי”

19 במאי 2019

ברכות חמות לפרופ’ משה בנוביץ לרגל הוצאת ספרו החדש: תלמוד האיגוד: חזקת הבתים בבלי בבא בתרא פרק שלישי עם פירוש על דרך המחקר.

“אני חושב שהיכולת המופלאה של משה לפתוח נתיבות אל הספרות התלמודית, באה לידי ביטוי גם במקרה של סדרת הפירושים לתלמוד שהוא מעמיד בפנינו בשנים האחרונות, ובמיוחד בכרך הנוכחי מבבא בתרא, על חזקת הבתים”. אמר נשיא מכון שכטר פרופ’ דורון בר בערב השקת הספר שנערך ביום ראשון, 12 במאי 2019. “כל מי שמדפדף בספר החדש, קורא בו והוגה בו, יכול לראות עד כמה הכתיבה והקריאה בו הן בהירות, נהירות, מדויקות. הספר נכתב בבהירות רבה והוא מובן הן לאנשים העוסקים בתלמוד, והן למתחילים, המבקשים נתיבות אל הספר הזה”.

“זכות גדולה היא לי שספרי שימש קטליזטור לחידושי תורה ששמענו בערב העיון. קשה לדעת לאן יובילו דבריך כשאתה יושב וכותב על נושא מסוים, אבל בשבילי הסיפוק שבמחקר ופרסומו איננו בכך שהוא מהווה “המילה האחרונה” בנושא מסוים, או שכולם עומדים פעורי פה מול ההישג המרשים (מצב כזה היה מביך אותי)”, אמר פרופ’ משה בנוביץ. “החשיבות של משלוח היד שלי בעיניי היא דווקא שהוא מהווה “המילה הראשונה” בנושאים רבים, ובעזרת ה’ הוא ישמש שנים רבות בחיי ולבתר חיי כר פורה לרעיונות המשיקים לו והסותרים אותו, בהתגלות נמשכת של התורה שבעל פה. זכיתי לשמש נדבך קטן בפרויקט בנייה שהוא הרבה יותר גדול ממני”.

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו לקבלת עדכונים שוטפים    טופס זה מוגן באמצעות reCAPTCHA של גוגל. מדיניות הפרטיות, תנאי שירות
    גם אנחנו לא אוהבים ספאם! בהתאם, לא נעשה כל שימוש לרעה ו/או נעביר לצדדים שלישיים את כתובת הדואר האלקטרוני שלך.

    דילוג לתוכן