מתעניינים בלימודים הרשמה איזור אישי
English

מתי בפעם האחרונה ישבתם עם רב על הבר?

26 במאי 2014

האם הדת היהודית יכולה להיות פמיניסטית? מהי עמדת היהדות בשאלת הפליטים מאפריקה? האם במאה ה-21 סוגיות כמו גיור, נישואין וגירושין ישארו בידי הרבנות הראשית? מה בין אינטימיות, זוגיות ודת? מכון שכטר למדעי היהדות ומרכז נווה שכטר בנווה צדק מזמינים את הבליינים התל אביביים למפגשים ספונטניים עם רבות ורבנים מסורתיים בפאבים בעיר. במקום להמנע, לפחד, להתרחק ולהחרים, בואו לשאול את הרבנים מי את השאלות שתמיד רציתם לשאול ולקבל את התשובות שלא חשבתם שתשמעו. כי יש יהדות אחרת.

מכון שכטר למדעי היהדות פועל מזה שנים לקידום יהדות מקבלת ומכילה.
המפגשים והשיחות הספונטניים מתקיימים במסגרת אירועי “אביב של סובלנות” עליו הכריז מכון שכטר על מנת לפעול לקידום הסובלנות ואת ההערכה למסורת היהודית והפלורליזם בחברה הישראלית בתמיכתם הנדיבה של הרב מרק וד”ר הניה ז”ל ליבהבר. מכון שכטר למדעי היהדות ו ונווה שכטר, מרכז לתרבות ואמנות יהודית בלב נווה צדק שמחים להזמין את תושבי תל אביב לשתות בירה עם רבה ורב במטרה לחבר בין הצדדים השונים ולהבין זה את זה טוב יותר.

המפגשים יתקיימו ביום רביעי,ה- 28.5.14 בשעה 20:00 – פתיחת דלתות ב- 19:30
במספר מוקדים בעיר
כתבים וצלמים מוזמנים – באישור הגעה מראש

על מדינה יהודית ופלורליסטית – הרבה לירון לוי, “טנג’יר”, יהודה הלוי 93
הרבה לירון לוי נולדה למשפחה חילונית באילת. היא החליטה ללמוד רבנות ושואפת להיות הרבה הראשית הראשונה לישראל. האם יהדות יכולה להיות פמיניסטית? בואו לשאול את הרבה לירון.

על בעיית הפליטים בראי היהדות – הרב רוברטו ארביב, “דיזי”, רח’ דיזנגוף 121
הרב ארביב משמש כרב הקהילה המסורתית בשכונת נווה צדקוכמנהל החינוכי במרכז נווה שכטר לתרבות יהודית, פועל רבות לקידום הדיאלוג הבין-דתי בו משתתפים אנשי אקדמיה, חברה ודת משלוש הדתות המונותיאיסטיות.

על חופה עכשווית ומהנה – הרבה מיכל שוורץ, “ביגי זי” רח’ בוגרשוב 18
הרבה מיכל הקימה את הקהילה המסורתית פתח תקווה ושימשה כרבה של הקהילה ומנחה עיקרית בבית המדרש בשלוש השנים האחרונות, מתוך האמונה שיש דרכים רבות להיות יהודי/ה.
הרבה מיכל עורכת טקסים יהודיים ביניכם טקסי חתונה, בר/ת מצוה, לויה ואזכרה, תוך שילוב של יהדות וישראליות. במפגש נדבר על דרכים להפוך את טקס החופה לאירוע רלוונטי ומעניין ובני הזוג ולמשפחותיהם.

על אינטימיות ושוויון בזוגיות – נטלי לסטרג’ר, המזג, רח’ אבן גבירול 151
פמיניסטית הלוחמת למען זכויות נשים בעין היהדות וההלכה וכיום ממונה תחום חינוך ומדיניות ציבורית בארגון “נשות הכותל”. נטלי מגיעה לתל אביב על מנת לדבר אתכם על הנושאים האינטימיים והבוערים ביותר.

מכון שכטר למדעי היהדות מפעיל את תכנית הגדולה ביותר בארץ לתואר שני במדעי היהדות, הכולל 14 תחומי לימוד מגוונים. בתכנית לתואר השני לומדים מדי שנה כ-700 סטודנטים, רובם אנשי חינוך ומרחבי הארץ ומכל גווני הקשת הדתית. מכון שכטר שם לו לדגל את הסובלנות וההערכה למסורת היהודית באמצעות לימודי היהדות הפתוחים לכל עם ישראל.

לפרטים נוספים: עירית, רבקה שרגא יחסי ציבור 02-5401410 , 050-8380714

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו לקבלת עדכונים שוטפים

    טופס זה מוגן באמצעות reCAPTCHA של גוגל. מדיניות הפרטיות, תנאי שירות
    גם אנחנו לא אוהבים ספאם! בהתאם, לא נעשה כל שימוש לרעה ו/או נעביר לצדדים שלישיים את כתובת הדואר האלקטרוני שלך.