הרשמה לתואר שני
תרומה לשכטר
English

מחליפים דיקנים במכון שכטר למדעי היהדות

18 באוקטובר 2018

בשנת הלימודים האקדמית תשע"ט תיכנס ד"ר תמר קדרי לתפקידה החדש בתור דיקנית מכון שכטר למדעי היהדות בירושלים. ד"ר קדרי מחליפה את ד"ר ארי אקרמן שכיהן בתפקיד בשלוש השנים האחרונות.

ד"ר תמר קדרי היא מרצה וחוקרת של ספרות חז"ל ומלמדת במכון שכטר 15 שנים במגוון תוכניות: תואר שני, רבנות, תלמידי חו"ל ומורי תל"י. היא עומדת בראש המסלול ללימודי מדרש ואגדה ובעבר שימשה יועצת אקדמית ויועצת לענייני סטודנטים והייתה חברה בוועדות שונות. היא בוגרת תואר ראשון, שני ושלישי מהאוניברסיטה העברית. בשנת 2001 הייתה עמיתת מחקר במרכז ללימודי היהדות באוניברסיטת פנסילבניה. בשנת 2009 זכתה במענק של הקרן הלאומית למדע ובמשך שש שנים ניהלה פרויקט מחקר להוצאת מהדורה מדעית למדרש שיר השירים רבה. היא פרסמה מאמרים חשובים בכתבי עת יוקרתיים בארץ ובחו"ל. ספרה "מנחה ליהודה" ראה אור בשנת 2017 בהוצאת מכון שכטר למדעי היהדות ומכון לאו בק. פרט לכך היא אומנית ופסלת והשתתפה בתערוכות בגלריות בירושלים ובתל אביב. "בשנים האחרונות אנחנו עדים להתעוררות בקרב החברה הישראלית בכל מה שקשור בשורשים ובמסורת היהודית: זמרים ידועים מלחינים עיבודים חדשים לתפילות, קהלים גדולים משתתפים בקבלות שבת המוניות על הדק בנמל תל־אביב, וקיימת סקרנות גדולה כלפי חיי היום־יום של החברה הדתית על גווניה המשתקפת בקולנוע ובסדרות טלוויזיוניות. בעיני מכון שכטר הוא המקום המתאים ביותר לספק מענה לצמא הזה באמצעות המגוון הגדול של מסלולי הלימוד במדעי היהדות. הסטודנטים מתוודעים לתרבות היהודית המפוארת ורבת השנים, הם מעמיקים את ידיעותיהם באוצרות הרוח והמחשבה של היצירה היהודית לדורותיה. המיוחד בשכטר הוא שהלימוד האקדמי מקנה עולם שלם של ידע לכל דורש וללא כל קשר לרקע ממנו הגיע" אומרת ד"ר תמר קדרי. "השנה חגגנו 70 שנים לעצמאותנו אולם הפילוג והשבטיות הן עדיין הבעיות המרכזיות שלנו כאומה וכחברה. לדעתי למכון שכטר נועד מקום חשוב בחברה הישראלית בהיותו דוגמה ומופת לסובלנות ולכבוד הדדי. הסטודנטים מגיעים מרקעים תרבותיים שונים מאד מרחבי הארץ ומשקפים את פניה המגוונים של החברה שלנו. על אף ההבדלים, הם יושבים ולומדים יחד זה לצד זה, נוצר שיח מעמיק ונרקמת ידידות החוצה אמונות ועמדות פוליטיות. אני מאמינה שזהו הייעוד של מכון שכטר ושזוהי הדרך הנכונה להתמודד עם הפער ההולך וגדל בין חלקים שונים של החברה הישראלית. המשאלה שלי היא שנצליח להגיע לקהלים מגוונים ורבים ככל האפשר, ושנשפיע על השיח הציבורי באומרנו שהתרבות והמסורת היהודית שייכות לכל אחת ואחד מאיתנו, ושהן מקור לגאווה ולכבוד. ד"ר ארי אקרמן עשה עבודה נפלאה כדיקן, ואני מקווה להמשיך את תנופת העשייה בקידום יוזמות חדשות, בהגדלת מספר הסטודנטים ובהרחבת המעגלים של תלמידנו לאוכלוסיות יעד אחרות".

עם סיום תפקידו בתור דיקן יחזור ד"ר ארי אקרמן ללמד מחשבת ישראל בתוכנית לתואר השני בשכטר וגם יחל בתפקידו החדש כראש הקתדרה לחינוך תל"י ע"ש פרופ' דוד גולינקין. ד"ר אקרמן הוא מומחה לפילוסופיה של החינוך ומלמד את הסגל החינוכי של בתי הספר של תל"י מאז שנת 2005. בתפקידו החדש ירצה ד"ר אקרמן במסלולי הוראת המנהיגות של תל"י, יארגן כנסים והשתלמויות בנושא חינוך יהודי פלורליסטי בשיתוף קרן תל"י ומכון שכטר, וישמש היועץ האקדמי של קרן תל"י. שיתוף הפעולה בין שתי העמותות יחזק את המומחיות של שני גופים אלו וישלב בין הידע האקדמי הרב שנצבר במכון שכטר לבין הפעילות החינוכית הנרחבת של רשת תל"י בלמעלה ממאה מוסדות חינוך במדינת ישראל.

"כניסתה של ד"ר תמר קדרי לתפקיד הדיקנית של מכון שכטר תתרום תרומה משמעותית לביסוס מעמדו של המוסד כבית אקדמי חם ומשמעותי עבור אלו המעוניינים ללמוד את מדעי היהדות בגישה פלורליסטית והמבקשים לעסוק בשאלות של זהות יהודית" אומר פרופ' דורון בר, נשיא מכון שכטר למדעי היהדות. "אני מודה לד"ר ארי אקרמן על שלוש שנים של תרומה יוצאת דופן למכון ומאחל לתמר הצלחה רבה בתפקידה החדש".


מכון שכטר למדעי היהדות בירושלים הוא מוסד אקדמי המציע את התוכנית הגדולה והמגוונת ביותר בישראל לתואר שני במדעי היהדות. הסטודנטים מוזמנים לבחור בתחום התמחות או בתוכנית מיוחדת ומובנית המיועדת למגוון קהלי יעד. בכל שנה לומדים במכון מאות סטודנטים מכל רחבי הארץ המייצגים קשת רחבה של דעות ושל תפיסות עולם בחברה בישראל.

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו לקבלת עדכונים שוטפים


גם אנחנו לא אוהבים ספאם! בהתאם, לא נעשה כל שימוש לרעה ו/או נעביר לצדדים שלישיים את כתובת הדואר האלקטרוני שלך.

דילוג לתוכן