הרשמה ללימודים
תרומה לשכטר
English

כולנו מסובין – הגדה חדשה ויחודית מבית קרן תל”י

22 באפריל 2014

בסדר הקרוב כולנו נקרא בהגדה שתפתח בפנינו חוויה מיוחדת- שלוף קלף מההגדה

“מתי אוכלים?”, “לא נוח לי”, “אפשר כבר ללכת לחפש את האפיקומן?” – לפעמים קשה לגרום לילדים להישאר מרוכזים לאורך כל ליל הסדר ולהביע עניין בפסוקים ובסיפורים העתיקים.

הפתרון נמצא אצל קרן תל”י, שבימים אלו משיקה את “כולנו מסובין”, הגדה חדשה וייחודית שהופכת את ליל הסדר לפעילות משפחתית לילדים ומבוגרים גם יחד, ויוצרת מפגש חברתי ומשפחתי העוסק ביציאת מצרים. לצד נוסח ההגדה המסורתי, מוצעים לילדים משחקים, הפעלות והצעות לשיחה שמוסיפים תבלינים לקריאת ההגדה. הפירושים השונים והאיורים הצבעוניים בהחלט יתרמו לשמירת העניין של הילדים בקריאת ההגדה כולה, מהקטנים עד הגדולים.

בליל הסדר הקרוב נשב סביב שולחן הסדר יחד עם משפחותינו ונקרא כמו בכל שנה בהגדה, אבל השנה הסדר יהיה מיוחד עוד יותר: בזכות ההגדה החדשה “כולנו מסובין” של קרן תל”י, סיפור ההגדה מקבל נופך חדש, מיוחד, מעניין ופעיל, עבור הילדים, המבוגרים וכולם יחד. ההגדה מגישה פירושים לנוסח המסורתי שעוזרים להבהיר את הכתוב ומוסיפה להם קטעי הגות וספרות המאירים אותם באופן מיוחד. ההגדה מכילה קלפי פעילות הכוללים שאלות טריוויה ונושאים לשיחה, הצעות לפעילויות משותפת עם הילדים לכל חלק בסיפור יציאת מצרים ומשחקים עבור הילדים הקטנים שבחבורה. ההגדה גם משלבת את שירי ארץ ישראל המוכרים בהתאם לפרקי ההגדה.

שמה של ההגדה – “כולנו מסובין” – מתאר את מטרתה: להיות הגדה אחת עבור כולם. קרן תל”י, המחנכת ופועלת מזה 35 שנה למען פיתוח, קידום והעשרת החינוך היהודי בגישה פתוחה ומקבלת במערכת החינוך הממלכתית בישראל, הבינה שבמהלך ליל הסדר קיימת בעיה בקרב משפחות עם ילדים אשר מאבדים עניין, ושאפה ליצור מודל ברוח ערכי תל”י, שיאפשר לכל בני המשפחה ליהנות מקריאת ההגדה באופן שכולם יהיו מעורבים ופעילים. “יש בשוק הגדות שמיועדות לילדים, יש הגדות למבוגרים, ואנחנו בתל”י רצינו הגדה בשביל כולם”, אומרת דינה טלר, מנהלת אגף תכניות לימודים בקרן תל”י. “היתרון המרכזי בהגדה הוא שהפעילויות ממשיכות להיות אטרקטיביות גם לפני ואחרי הסדר. המגוון הרב של הפעילויות מאפשר לכל משפחה לבחור מה שמתאים לה בכל סדר, וכך להפוך את החג למיוחד גם בשנים הבאות.”

את ההגדה “כולנו מסובין” ניתן לרכוש בחנויות סטימצקי ובצומת ספרים בעלות 105 ש”ח לעותק, לקפוץ לקמפוס מכון שכטר בירושלים ולרכוש את ההגדה במקום במחיר מיוחד, רק 80 ש”ח ליחידה או 150 ש”ח לשני עותקים.

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו לקבלת עדכונים שוטפים    טופס זה מוגן באמצעות reCAPTCHA של גוגל. מדיניות הפרטיות, תנאי שירות
    גם אנחנו לא אוהבים ספאם! בהתאם, לא נעשה כל שימוש לרעה ו/או נעביר לצדדים שלישיים את כתובת הדואר האלקטרוני שלך.

    דילוג לתוכן