מתעניינים בלימודים הרשמה איזור אישי
English

חלוצות בתחומן:

24 בנובמבר 2013

הבוגרות הראשונות של תכנית מרפא הוסמכו ע”י רשת הארגונים לליווי רוחני בישראל בטקס הראשון מסוגו בישראל.

זה הרגע להסיר את הכובע בפני 6 בוגרות המחזור הראשון של תכנית מרפא לליווי רוחני, אשר קיבלו את תעודת ההסמכה שלהן בטקס מרגש שהתקיים בתחילת החודש בנווה אילן. יחד איתן הוסמכו עוד 17 מלווים רוחניים, שלקחו חלק ביתר התכניות שמציעה רשת הארגונים לליווי רוחני בישראל. מרפא היא התכנית האקדמית היחידה שמשלבת לימודי הכשרה בליווי רוחני עם תואר שני במדעי היהדות ומתקיימת בשיתוף עם ארגון NAJC.

תכנית מרפא סללה את הדרך לקביעת קוד אתי וקריטריונים להכשרת מלווים רוחניים לכלל רשת הארגונים לליווי רוחני בישראל. פריצת הדרך הזו התרחשה הודות לשיתוף הפעולה של תכנית מרפא ואחר כך של כלל רשת הארגונים לליווי רוחני, ביניהם: גב’ ססיל אסקוף, מנכ”לית ארגון המלווים הרוחניים היהודים בארה”ב (ה-NAJC); ד”ר ג’ון דבלדר, ראש התכנית לליווי רוחני במרכז הרפואי רוברט ווד ג’ונסון בניו ג’רזי, שנתן את הגיבוי המקצועי והאקדמי לכל התכניות בישראל; ובעיקר למדריכה שנשלחה מטעמם זהרה דוידוביץ–פרקש, שהדריכה את רוב המלווים הרוחניים שהוסמכו עד היום ואת קורס מחנכי תכניות ההכשרה השונות בישראל. שיתוף הפעולה עם ארגונים אלה ממשיך בדרך של ייעוץ והכוונת המרצות והמנחות בתכנית מרפא עד היום.

מבין 6 המוסמכות החדשות, שלוש מהן הקימו ארגונים לליווי רוחני:

ולרי סטסין ומרים ברקוביץ הקימו ביחד את ארגון “קשובות” המספק שירותי ליווי רוחני, בין היתר, בהוספיס בבית החולים הצרפתי. חנה קלבנסקי הקימה את ארגון “זמרת–יה”, המכשיר מלווים רוחניים בשפה הרוסית

3 המוסמכות הנוספות, משמשות כמרצות ומנחות בתכנית מרפא:

הילה זמר, מדריכה בתכנית הקיץ ללימודי תעודה של מרפא
אדירה בן אהרון, מלווה רוחנית בהוספיס גליל עליון וממלאת מקום בתכנית מרפא בסמסטר אביב
ד”ר עינת רמון, מייסדת ומרכזת תכנית מרפא ומדריכה בתכנית התעודה הדו-שנתית המשולבת בלימודי ה-M.A. בשכטר.

״למדתי עבודה סוציאלית ובהמשך פסיכותרפיה יונגיאנית, אבל הרגשתי שחסר לי משהו”, מספרת הילה זמר. ״את החסר השלמתי במרפא, עם לימודים שמתייחסים לטקסטים הנוגעים בסבל, בתקווה, במשמעות החיים ובשאלות כמו איך אנחנו מתמודדים עם משברים. רק אז הרגשתי שהדברים מתחברים״.

בדבריה לג’רוזלם פוסט לרגל ההסמכה, תיארה ד”ר עינת רמון את מקצוע הליווי הרוחני כברכה לעם היהודי, למדינת ישראל ולמזרח התיכון. “התכנית מחברת יחידים לאור הפנימי שבהם ובאחרים. אני עדה לכך שהודות ללימודיהם בתכנית החלו הלומדים להתקרב לעצמם ולזולתם הודות לקבלה ומתן של ליווי רוחני בהקשר של התעמקות בלימוד העיוני של הכשרה זו.”

לקריאת מבחר כתבות שפורסמו באמצעי התקשורת בעקבות ההסמכה:
הארץ בעברית
הארץ באנגלית
Jerusalem Post

לפרטים נוספים על תכנית מרפא
074-7800700, info@schechter.ac.il

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו
לקבלת עדכונים שוטפים

    טופס זה מוגן באמצעות reCAPTCHA של גוגל. מדיניות הפרטיות, תנאי שירות
    גם אנחנו לא אוהבים ספאם! בהתאם, לא נעשה כל שימוש לרעה ו/או נעביר לצדדים שלישיים את כתובת הדואר האלקטרוני שלך.