מתעניינים בלימודים הרשמה איזור אישי
English

בית המדרש לרבנים ע”ש שכטר קיים ביום שישי, ה-8 במרץ, את טקס ההסמכה לרבנות מסורתית/קונסרבטיבית

15 במרץ 2013

השנה צוין הטקס באירוע חגיגי במיוחד לרגל הסמכתו של המחזור ה-25 של רבנים ורבות מסורתיים. באירוע שהחל בהתכנסות לתפילת שחרית משותפת, קבלת פנים וארוחה חגיגית, השתתפו עשרות רבנים ורבות שהוסמכו בבית המדרש לרבנים ע”ש שכטר לאורך השנים, מרביתם בעלי רקורד מרשים של עשייה בבניית קהילות מסורתיות בכל קצוות הארץ, בהשתתפות ועבודה בקרן תל”י במטרה לקדם ולהעשיר את החינוך היהודי בארץ ובקידום ערכים של שוויון, פלורליזם וליברליות בכפוף להלכה.

שני הבוגרים החדשים, ארני בן-דור וחגית דותן, הוסמכו בטקס החגיגי והצטרפו אל 82 רבנים שהוסמכו מאז שנת 1988.

ארני בן-דור, גדל בארה”ב בבית קונסרבטיבי ועלה לארץ עם משפחתו הישר לשכונת רמות בירושלים. ארני התחבר במהירות לקהילה המקומית, וכיום הוא מתפקד כרכז ורב בפועל של ‘קהילת יער רמות’. ברמות מתמודד ארני מזה שנים עם אתגר שימור הקהילה הנאבקת על חייה בשכונה ההולכת ומתחרדת.

חגית דותן, אשר גדלה בבית אורתודוקסי ליברלי בבית הכרם, החליטה לא לחכות עד אשר הזרם האורתודוקסי יהפוך שוויוני יותר ויאפשר לנשים מתוכו ללמוד ולהוביל בעצמן קהילות. היא הצטרפה לתנועה המסורתית והחלה ללמוד בבית המדרש לרבנים ע”ש שכטר. עוד בטרם הוסמכה כרבה הספיקה להקים בית מדרש במודיעין, שם היא מתגוררת עם משפחתה.

הרבה דותן מספרת: “לאורך כל חיי היהדות והאמונה באל היו ברקע של למידה ועשייה. חיפשתי בית-מדרש שבו ניתן יהיה להשמיע כל דעה וכל מחשבה, שיקבל אותי כפי שאני – אישה, דתייה, אימא, בעלת חשיבה עצמאית וללא ידיעות מספקות. מכון שכטר ובתוכו בית-המדרש לרבנים ענה על ציפיותיי. אני אסירת תודה על כחמש שנים בהן למדתי תחומים רבים ומגוונים וקבלתי יחס חם ותומך מכל אנשי המכון בכל התחומים”.

הרב ארני הזכיר בנאומו את קהילתו “יער רמות” בירושלים ואמר כי הוא רואה כחובתו לעזור לשמר ולחזק את ערכי היהדות הפלורליסטית ולשמר על רמות כשכונה פלורליסטית בעלת סובלנות דתית.

בית המדרש ע”ש שכטר, ציין באותה ההזדמנות גם 25 שנות הסמכה ובנוסף הוענקו בטקס תעודות ליווי תמיכה רוחנית לכל בוגרי התוכנית החדשנית (בחסויות בית המדרש לרבנים). במהלך הטקס נשאו דברי ברכה למוסמכים החדשים הרב שלמה טוקר, דיקן בית המדרש לרבנים והרב פרופ’ דוד גולינקין, נשיא מכון שכטר למדעי היהדותֿ והרב אהוד בנדל, הבוגר הראשון של בית המדרש. המוסמכים החדשים, ארני וחגית, נשאו דברי תורה ותודות.

הרב טוקר שיתף את הקהל באנקדוטה על רב גדול שמעולם לא נאמרה עליו מילת ביקורת. “כששאלו את הרב מה הסוד שלו הוא השיב כי תמיד ברח מתפקידים ציבוריים, העדיף להישאר בארבע האמות של לימודו ולא ללכלך את הידיים”. הרב טוקר בחר לברך את ארני וחגית שכן “ילכלכו את הידיים” בעשייה שתשפיע על החברה הישראלית.
בית המדרש לרבנים ע”ש שכטר הוקם בלב ירושלים בשנת תשמ”ה (1984), במטרה להכשיר רבנים מסורתיים כמנהיגים רוחניים וחינוכיים הפועלים ברחבי ישראל ובתפוצות העם היהודי. זו שנתה השלישית של תכנית משל”י- בית מדרש שכטר למנהיגות יהודית – מסלול המשלב חווית לימוד בית מדרשית ולימודים אקדמיים לתואר שני במכון שכטר למדעי היהדות.

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו לקבלת עדכונים שוטפים

  טופס זה מוגן באמצעות reCAPTCHA של גוגל. מדיניות הפרטיות, תנאי שירות
  גם אנחנו לא אוהבים ספאם! בהתאם, לא נעשה כל שימוש לרעה ו/או נעביר לצדדים שלישיים את כתובת הדואר האלקטרוני שלך.

  מתעניינים בלימודים במכון שכטר?

  נשמח להיות בקשר. נא השאירו פרטי התקשרות וניצור איתכם קשר בהקדם

  טופס זה מוגן באמצעות reCAPTCHA של גוגל. מדיניות הפרטיותתנאי שירות
  גם אנחנו לא אוהבים ספאם! בהתאם, לא נעשה כל שימוש לרעה ו/או נעביר לצדדים שלישיים את כתובת הדואר האלקטרוני שלך.