מתעניינים בלימודים הרשמה איזור אישי
English

אביב של סובלנות במכון שכטר

22 באפריל 2014

מכון שכטר למדעי היהדות מכריז על אביב של סובלנות ופתיחות על רקע המועדים הישראליים וחגי ישראל
בעזרת העם

על רקע מאבקים פנים ישראלים שמקורם בחוסר סובלנות, וכשמסביב שנאת זרים, אלימות ואנטישמיות, מכון שכטר למדעי היהדות החליט לנצל את תקופת המועדים והחגים הקרובה על מנת לפעול לקידום הסובלנות בישראל: ביעור חמץ חברתי, מפגשים עם רבנים בפאבים, יום השואה מזווית קצת אחרת והענקת פרס ליבהבר לעידוד סובלנות דתית הם רק חלק מהאירועים שיתקיימו בתקופת אביב הסובלנות עליה הכריז מכון שכטר.

בימים בהם העם מפולג והמחנות השונים נלחמים זה בזה, אי אפשר שלא להרגיש שמשהו מן המטרה המשותפת אבד. כל כך הרבה איבה, טינה וחשדנות נבנו בשנים האחרונות והאפשרות לשיח סובלני, דמוקרטי ומשותף נראית רחוקה מאי פעם. מתוך הבנה כי המחיר שאנו משלמים על העמקת השסעים הדתיים והחברתיים בישראל הופך כבד מנשוא, ובעיקר מאז הימים שלאחר רצח ראש הממשלה יצחק רבין ועד היום, מכון שכטר למדעי היהדות שם לו למטרה לקדם את הסובלנות, ההערכה למסורת היהודית ולערכי הסובלנות והפלורליזם. במהלך התקופה הקרובה מכון שכטר מזמין אתכם להצטרף למגוון אירועים מרתקים ומיוחדים שמטרתם קידום שיח הסובלנות בחברה הישראלית.

בין מגוון האירועים המתוכננים:
מפגש פתוח ומעמיק בין חתני פרס ליבהבר לשנת תשע”ד, האמן והיוצר אהוד בנאי ואיש הרוח ד”ר מיכה גודמן, לבין תלמידי בית הספר התיכון תל”י בית חינוך בירושלים. במלאת שנה לרצח רבין ומתוך הצבת ערך הסובלנות הדתית כערך עליון במדינה, הוחלט במכון שכטר למדעי היהדות בשיתוף הנדבן האמריקאי הרב מרק וד”ר הניה ז”ל ליבהבר, להעניק פרס מיוחד לאנשי ציבור אשר פעלו למען השגת סובלנות דתית ופתיחות תרבותית בישראל. פרס ליבהבר, ששוויו 140,000 ₪, מוענק מדי שנה באופן שווה לשני אישי ציבור, שהדגימו מחויבות אמיתית ומעשית לעקרונות הדמוקרטיה והסובלנות, כשאלה משולבים עם ערכי היסוד של היהדות.
טקס יום השואה בסימן שואת יהודי צפון אפריקה: שיח חברתי מעמיק בהובלתו של הרב דובי חיון, קריאה מתוך מגילת השואה שחוברה ויצאה לאור ע”י מכון שכטר.
מבצע “מוחקים את השנאה”: לקראת ל”ג בעומר יצאו עשרות סטודנטים ממכון שכטר במבצע שלא נראה כמותו בישראל: ניקיון וצביעה מחדש של כתובות נאצה וגרפיטי פוגעניים בשכונות ירושלים במטרה למגר את תופעות חוסר הסובלנות והאלימות המילולית.
אירועי רב על הבר: ערב אחד באביב יצאו אל הברים באזור נווה צדק בתל אביב רבנים ורבות בוגרי בית המדרש לרבנים ע”ש שכטר על מנת להיפגש עם הבליינים, לדבר עימם ולשמוע מהם מדוע לדעתם הפכה היהדות למקור לניכור של צעירים רבים. המפגשים והשיחות הספונטניים יבקשו לחבר בין הצדדים השונים במטרה להבין זה את זה טוב יותר.
טקס הסמכה והענקת פרס ליבהבר, לקראתו יכריזו עמותות מכון שכטר על יום “מחנכים לסובלנות” הארצי, הכולל מפגש עם כל חתני וכלות הפרס לאורך השנים.

מכון שכטר למדעי היהדות שמח להזמין את הקהל הרחב לקחת חלק בפעילויות המתוכננות ולעזור להעביר את המסר חד וברור: סובלנות היא ערך יסוד ומשמעותי בחברה הישראלית וכולנו מתאחדים על מנת לקדם אותו.

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו
לקבלת עדכונים שוטפים

    טופס זה מוגן באמצעות reCAPTCHA של גוגל. מדיניות הפרטיות, תנאי שירות
    גם אנחנו לא אוהבים ספאם! בהתאם, לא נעשה כל שימוש לרעה ו/או נעביר לצדדים שלישיים את כתובת הדואר האלקטרוני שלך.