מתעניינים בלימודים הרשמה איזור אישי
English

להגשים את הזיקה בין יהדות לקהילה

בימים אלו ההרשמה למחזור השביעי של תוכנית מקב”י (מנהיגות קהילתית ברוח יהודית), לימודים לתואר שני במכון שכטר, נמצאת בעיצומה. התוכנית מיועדת לעוסקים בפיתוח ובניהול של קהילה, היא מזמינה את הלומדים לחקור את הזיקה הטבעית בין יהדות לקהילה ונותנת להם את הכלים להגשימה. היא כוללת לימוד עיוני ויישומי של הובלת קהילה וקורסים מגוונים בתחומים שונים של מדעי היהדות.

״התוכנית מתאימה לאנשים שעוסקים בהובלת קהילה, שעובדים במגזר השלישי וכן לאנשים שמגיעים מהמגזר הכפרי – בהם תושבי מושבים וקיבוצים ויישובים קהילתיים, שרוצים להעשיר את עצמם בתכנים יהודיים ושרוצים להרחיב את קשריהם המקצועיים עם עמיתים מכל רחבי הארץ״ אומר דורון רובין, רכז תוכנית מקב״י. ״בעזרת תוכנית מקב”י הסטודנטים בונים עוד קומה של ידע וניסיון שמרחיבים אופקים בהקשר אישי, מחזקים את החוסן הקהילתי בהקשר המקומי והאזורי, וגם מרוויחים תואר שני”. “מעבר לכלים המקצועיים שקיבלתי במקב”י, כתושבת ישוב קהילתי מעורב התוכנית העניקה לי ידע בסיסי בעולם היהודי שהיה חסר לי והבנה מעמיקה של חשיבות תהליכים בסביבה קהילתית” מוסיפה ענבר גל זיו, תושבת היישוב הדתי־חילוני רותם.

“בכל מחזור נוצרת קבוצה הטרוגנית של עמיתים שמגיעים עם רקע בעבודה קהילתית או בהתנדבות משמעותית בארגונים קהילתיים. באמצעות תהליך מעצים, סובלני ומכבד נוצרת הפריה הדדית. בלימודים כל אחת ואחד מהסטודנטים מחדדים את האני המאמין שלהם, מדייקים את המעורבות החברתית במרחב הציבורי, ומעשירים את עצמם בכלים מעולמות התוכן היהודים” מוסיף רובין. “חלק גדול מהעבודות והמבחנים שהסטודנטים שלנו כותבים שואבים השראה מהעולמות המקצועיים או ההתנדבותיים שלהם. זו ההזדמנות של משתתפי התוכנית להביא דילמות ושאלות למקום של בירור, ולבדוק איך התיאוריות הנלמדות מתורגמות לעשייה מציאותית ומעשית במקום שאליו הם חוזרים בסוף יום לימודים”.

מכון שכטר למדעי היהדות בירושלים הוא המוסד האקדמי המוביל בארץ לתואר שני במדעי היהדות. הלימודים מתקיימים יום אחד בשבוע במשך שנתיים והסטודנטים נהנים ממלגות ומהטבות ייחודיות.

לפרטים ולהרשמה
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו לקבלת עדכונים שוטפים

    טופס זה מוגן באמצעות reCAPTCHA של גוגל. מדיניות הפרטיות, תנאי שירות
    גם אנחנו לא אוהבים ספאם! בהתאם, לא נעשה כל שימוש לרעה ו/או נעביר לצדדים שלישיים את כתובת הדואר האלקטרוני שלך.