הרשמה ללימודים
תרומה לשכטר
English

אודות / מיזמים

אביב של סובלנות

הפעילות של עמותות שכטר מתבססת על ערכי הסובלנות הדתית והכבוד ההדדי.

בשנת 2014 הכריזו עמותות שכטר על “אביב של סובלנות”, במהלכו הונחלו ערכי הסובלנות והפלורליזם וההערכה למסורת היהודית לחברה הישראלית באמצעות אירועים מיוחדים, כנסים וקמפיין באמצעי התקשורת. כל האירועים התקיימו בתמיכתו הנדיבה של הרב מרק ליבהבר.

בין האירועים שהתקיימו:

מפגש של חתני פרס ליבהבר לשנת תשע"ד עם תלמידי תל"י בית חינוך בירושלים, 26.3.14

קמפיין “אביב של סובלנות” הושק ביום 26.3.14 על ידי זוכי פרס ליבהבר לשנת תשע”ד, אהוד בנאי וד”ר מיכה גודמן. השניים נפגשו עם תלמידי כיתות י”א בבית הספר התיכון תל”י בית חינוך בירושלים, לבוקר שכלל הרצאה מרתקת מפי ד”ר גודמן, והופעה מלהיבה של הזמר המוערך, בנאי. בהחלט דרך מצוינת לפתוח בה את הבוקר!

אירוע הגאלה השנתי של אגודת ידידי עמותות שכטר, 6.4.14

קצת לפני חג פסח, בלילה מואר באור כוכבים יפה ונעים בלב שכונת נווה צדק, תל אביב, התכנסנו לכבוד ערב הגאלה השנתי של אגודת ידידי שכטר. מרכז נווה שכטר שלנו היה המקום המושלם לארח את הרב רוברטו ארביב ואת אהוד בנאי, לשיח מוזיקלי מרתק שבמרכזו מערכת היחסים המסתורית של דוד ושאול. קרוב ל-250 ידידי שכטר נהנו מטעימה מהצגת הבית, מוסיקה מעולה, לימוד מעניין, אנשים איכותיים ואירוע שלא ישכח!

אירועי יום השואה בסימן יהדות צפון אפריקה, 27-28.4.14

במשך שנים נשמר קשר השתיקה סביב סיפורם של יהודי צפון אפריקה בזמן השואה. שואת העם היהודי נתפסה כ”שואת יהדות אירופה” בלבד, אך לאחרונה החלו העדויות לצוף והחברה מתחילה לתקן את העוול ההיסטורי שנגרם ליהודי צפון אפריקה, שבמשך חיים שלמים חשו אשמה ובושה לכנות את מה שעבר עליהם כ”שואה”. השנה עמותות שכטר הקדישו את אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה לאותם סיפורים נשכחים ולא מוכרים של יהדות לוב ויהדות תוניס. בערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה, 27.4.14 אירח נווה שכטר את “אשליה של שילוב למציאות של שואה”, והטקס המרכזי “האימה שבפתח”, נערך ביום שני, יום הזיכרון לשואה ולגבורה, כ”ח בניסן תשע”ד, 28.4.14, במכון שכטר.

טקס הסמכת רבנים העשרים וששה, 20.5.14

בית המדרש לרבנים ע”ש שכטר היה מלא עד אפס מקום (ועוד קצת …!). כ-200 בני משפחה, חברים ושוחרי טוב התכנסו כדי לחגוג את הסמכתם לרבנות של גוסטבו גרינצווייג, אנבל הרציגר-טנצר וישראל סרוק, שהצטרפו ל-84 מנהיגים, בוגרי בית המדרש לרבנים ע”ש שכטר. ליווי רוחני, מנהיגות קהילתית וערכי פלורליזם וסובלנות עומדים לנגד עיניהם של המוסמכים היוצאים לדרך חדשה ומאתגרת.

שרות ירושלים, 25.5.14

מעל 350 נשות ירושלים (וגם גברים) הגיעו לאחד מהמקומות האטרקטיביים והמרהיבים בירושלים, מתחם תחנת הרכבת הראשונה, לערב מרגש של שירת נשים שכלל הופעה של הזמרת האמריקאית היהודייה הנודעת, נשמה קרליבך. חברות הסגל האקדמי בשכטר שיתפו את הקהל ב”ירושלים האישית שלהם”: פרופ’ אליס שלוי על “עולָה לירושלים: ירושלים בשנת תש”י (1949)”, פרופ’ מיכל גוברין על “התשוקה לירושלים: עיר-אישה”, ד”ר סיוון הר שפי על “‘בכל אדם יש מוריה’: ירושלים מקום נביעת השירה” וד”ר כרמלה אבדר על “‘לָךְ כָּלְתָה נַפְשִׁי לִשְׁכֹּן חֲצֵרָיִךְ’ – כיסופים ומציאות: בין תימן לירושלים”. את האירוע הנחתה ד”ר תמר קדרי והוא התקיים בשיתוף מנהל קהילתי גינות העיר.

עֲשה לְך רַב, 28.5.14

שכטר עזב את ההר והלך למוחמד! הרבנים מיכל שוורץ, רוברטו ארביב, לירון לוי ונטלי לסטרג’ר לקחו על עצמם תפקידים חדשים והצטרפו ערב אחד לבליינים החילוניים בפאבים ברחבי תל אביב, במטרה לשבור סטריאוטיפים כלפי כיצד רב טיפוסי צריך להיראות וכדי לדבר על נושאים שרבנים בדרך כלל לא מדברים עליהם, למעט הרבנים שלנו. הרבה לירון לוי דיברה על “האפשרות של מדינה יהודית ודמוקרטית, הרב רוברטו ארביב דיבר על “איך יהדות רואה את הבעיה של פליטים ומבקשי המקלט, הרבה מיכל שוורץ דיברה עם זוגות צעירים על “ביצוע חופה עכשווית ומשמעותית בישראל” ונטלי לסטרג’ר דיברה על “אינטימיות ושוויון במערכת יחסים”.

טקס הסיום והענקת פרס ליבהבר לשנת תשע"ד, 10.6.14

מסתבר שגם באמצע יוני, לילה בירושלים יכול להיות מאוד קריר. אבל הרוח לא מנעה מאיתנו ליהנות מטקס מרגש, תחת כיפת השמיים, שבו הענקנו את תעודות המוסמך ל-86 בוגרים חדשים ואת פרס ליבהבר לעידוד סובלנות דתית, לאהוד בנאי וד”ר מיכה גודמן. טקס הסיום והענקת פרס ליבהבר היוו את אירוע השיא של תקופת האביב של סובלנות של מכון שכטר, ואנו כבר מחכים בקוצר רוח לשנה הבאה.

קמפיין פרסום "אביב של סובלנות"

לקראת חג השבועות וקצת אחרי טקס הסיום והענקת פרס ליבהבר, הופענו כמעט בכל אמצעי מדיה אפשרי: אינטרנט, רדיו ועיתונות, ותוך שבוע הסרטון שלנו גרף 50,000 צפיות. הוא גם זכה לחשיפה בתכנית הבוקר של ערוץ 2 ובלוגרים נודעים כתבו והמליצו עליו.

 

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו לקבלת עדכונים שוטפים    טופס זה מוגן באמצעות reCAPTCHA של גוגל. מדיניות הפרטיות, תנאי שירות
    גם אנחנו לא אוהבים ספאם! בהתאם, לא נעשה כל שימוש לרעה ו/או נעביר לצדדים שלישיים את כתובת הדואר האלקטרוני שלך.

    דילוג לתוכן